Sinus Lift Operasyonu

Üst çene arka bölgede dişlerin kaybının ardından üst çene sinüs havalanmasına bağlı olarak implant uygulanması planlanan alanda dikey kemik kaybı meydana gelmektedir. Bu durum dental implant uygulama sırasında yeterli stabilite alınmasına engel oluşturabilir. Üst çene arka bölgede, implant uygulaması için yeterli dikey boyutun kazanılmasında sinus lift operasyonu tercih edilir. Bursa’da Çene Cerrahı Uzmanı olarak hizmet veren Uzm. Dt. Taner Köroğlu, Bursa’da yetersiz kemiklerde implant planlanan hastalarda sinus lift operasyonunu Özel Bursa Uzmanlar Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde yapmaktadır.Sinus lift operasyonu iki farklı yöntem ile uygulanmaktadır; Açık sinus lift operasyonu ve kapalı sinus lift operasyonu.

Sinüs lift - Bursa Diş Hekimi

Kapalı sinus lift operasyonu genelde dikey kemik yüksekliği 7 mm ve üzerinde olduğunda tercih edilir. Aynı seans implant uygulaması yapılabilir.

Kemik yüksekliği 7 mm’den az olduğunda açık sinus lift operasyonu tercih edilir ve üst çenenin yan duvarından sinüs membranına ulaşılarak sinüs membranı kaldırılır ve bölgeye kemik grefti (kemik tozu) uygulaması yapılarak yeterli kemik hacmi oluşturulmaya sağlanır. Duruma göre sinus lift operasyonu ile aynı seansta implant uygulaması yapılır veya sinüs lift operasyonunda 6 ay sonra implant uygulaması yapılır.

İmplant Tedavisi - Bursa Diş Hekimi

İLETİŞİM

Özel Opera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Akpınar Mh. 367.Sokak No:2 EFE PLAZA Kat:5 D:74 Osmangazi/BURSA

0 224 334 11 91

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 9:30 - 18:30

Cumartesi: 10:00 - 15:00

Pazar: Kapalı