PORSELEN DİŞ KAPLAMA

Dental kuronlar (kaplama diş); diş çürüğü veya travma nedeniyle hasar görmüş dişleri onarmak, implant üzerine diş yüklemek veya mevcut dişlerinde ileri düzey şekil bozukluğu olan hastalarda estetik bir görünüm elde etmek için kullanılır. Dişin ön yüzeyine uygulanan porselen laminalardan ziyade dişin şeklinin tamamen değiştirilmesi için kullanılırlar. Mevcut dişler birbirine bağlanarak dişler arasındaki boşluklar kapatılır. Dental kuronlar, doğal dişler gibi ışığı yansıtacak şekilde estetik olarak üretilir; çevresindeki dişlerin şeklini, rengini ve boyutunu taklit eder.

Porselen Diş Kaplama - Bursa Diş Hekimi
Metal Destekli Porselen Diş Kaplama

Metal destekli porselen kaplama dişler, porselen ve metal alt yapı arasındaki kombinasyonun ürünüdür. Doğal diş benzeri görünüm sağlayan beyaz porselen kaplamanın altına gri bir metalden yapılan iskelet destek yapısı uygulanır. Metal destekli porselen kron yaptırmayı tercih ediyorsanız, diş ve diş etlerinin sağlığını korumak için 6-7 yıl arayla kaplama dişinizi yenilemenizde fayda vardır.

Zirkonyum Destekli Porselen Diş Kaplama

Zirkonyum destekli porselen kaplama dişler oldukça dayanıklı ve estetik ürünlerdir. Dış yapısında doğal diş benzeri görünüm sağlayan porselen ve alt yapısında kaplama dişe dayanıklılık sağlayan doğal diş benzeri beyaz renge sahip zirkonyum vardır. Bazı vakalarda, zirkonyum alt yapının üzerine porselen konulmasına gerek kalmadan kaplama diş tedavisi tercih edilebilir.

Zirkonyum destekli kaplama dişlerin avantajı; diş eti ve diş birleşim hattında asla siyah bir renk yansımasının olmamasıdır. Gülümserken daha estetik ve hoş bir görünüme sahip olmak için ön diş bölgesinde zirkonyum destekli porselen kaplama diş önerilir.

Porselen Diş Kaplama Fiyatı

Tedavi ücretinin belirlenmesi için öncelikli olarak muayene edilmeniz gerekmektedir. Lütfen muayene randevusu alınız.

İLETİŞİM

Özel Opera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Akpınar Mh. 367.Sokak No:2 EFE PLAZA Kat:5 D:74 Osmangazi/BURSA

0 224 334 11 91

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 9:30 - 18:30

Cumartesi: 10:00 - 15:00

Pazar: Kapalı