ÇENE TRAVMALARININ TEDAVİSİ

Çene ve yüz bölgesine alınan travmalar yumuşak doku yaralanmalarından, diş hasarı ve kemik kırıklarına kadar birçok farklı durumla sonuçlanabilir ve travma tedavisi uygun şekilde ele alınmadığında hastanın hayatını tehdit edici etkiler ile karşı karşıya kalınabilir. Ayrıca çene travmaları erken tedavi edilmediğinde, yüz bölgesinde kalıcı şekil bozuklukları ve fonksiyon kayıpları meydana gelebilir. Çene travmaları sonucu meydana gelen yaralanmalar en kısa sürede tedavi edilmelidir. Bursa’da Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı olarak hizmet veren Uzm. Dt. Taner Köroğlu Bursa’da çene travmalarının yönetimini Özel Opera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde yapmaktadır.

Ramus Kırığı - Bursa Diş Hekimi
Travma Sonrası Diş Kırığı, Dişlerde Yer Değişikliği ve Hareketli Dişler

Dişin sert dokusunda madde kaybı, dişin pulpasının (sinirinin) açığa çıkması, dişin kök yüzeyinde kırık, dişin renginde değişiklik, dişin çevre dokusunda enfeksiyon, dişe komşu dişetinde şişlik ve dişin hareketlerinde artış ile kendini gösterir. Dişte meydana gelen hasara göre tedavi planlaması yapılır. Tedavi seçenekleri arasında dişte madde kaybı olan yerin restore edilmesi, kanal tedavisi, dişin komşu dişlere sabitlenmesi, tel tedavisi ile dişin uygun pozisyona getirilmesi veya dişin çekimi vardır.

Alveolar kırık - Bursa Diş Hekimi
Travma Sonrası Çene Kırığı

Travma sonrası alt çene ve üst çene gövdesinde meydana gelen çene kırıkları kısa süre içerisinde tedavi edilmelidir. Hastanın alınan travma öncesi durumuna dönmesi için kırık parçalar eski yerine getirilir ve plak, vida veya uygun protezler kullanılarak olması gereken pozisyonda sabitlenir. Çene kırıkları genellikle 6-8 hafta içerisinde iyileşir.

Simfiz Kırığı - Bursa Diş Hekimi Kondil Kırığı - Bursa Diş Hekimi

İLETİŞİM

Özel Opera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Akpınar Mh. 367.Sokak No:2 EFE PLAZA Kat:5 D:74 Osmangazi/BURSA

0 224 334 11 91

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 9:30 - 18:30

Cumartesi: 10:00 - 15:00

Pazar: Kapalı