PROTEZ DİŞ TEDAVİSİ

Dişlerin sağlıklı yapısı birçok farklı nedenden dolayı bozulabilir, hatta zamanla diş kayıpları meydana gelebilir. Kaybedilen dişler, yerine kendiliğinden gelemeyeceğinden dolayı diş protezlerine ihtiyaç duyulur. Protetik diş tedavisi, eksik dişlerle ilişkili koşulları, biyouyumlu materyalleri kullanarak düzeltmeyi ve hastaların çiğneme fonksiyonlarını kazandırmayı hedefler. Bu hedef doğrultusunda hastaların genel ağız muayeneleri yapıldıktan sonra detaylı bir tedavi planlaması yapılır.

Protez Diş Tedavisi - Bursa Diş Hekimi
Protez Diş Tipleri
1) Dental İmplant
Dental implantlar, bir dişin kökü gibi çenenin kemiğine yerleştirilir ve kaybedilen dişlerin yerini alır.
2) Dental kronlar (Diş Kaplama):
Kronlar, tek bir hasarlı dişi kaplar veya diş eksikliklerinde dişsiz boşluğun her iki tarafına da uygulanarak porselen bir köprünün ayaklarını oluşturur.
3) Hareketli protez (Takma Diş)
Hareketli protezler tam veya kısmi dişsizliklerde, dişsiz boşluğun rehabilitasyonunda kullanılan takma dişlerdir.
4) Porselen lamina (Yaprak Porselen):
Dişlerin estetik görünümlerini iyileştirmek için kullanılırlar.
Hangi protez yöntemi benim için uygun?

Size uygun protez önerilmeden önce eksik diş sayısı, kalan dişlerin durumu ve çene kemiğinin kalınlığı göz önünde bulundurulan bazı hususlardır. Sadece bir veya iki diş eksikse sabit köprü protez (Porselen diş kaplama) veya implant etkili bir çözüm olabilir. Ağız içerisinde geniş dişsiz boşluklar mevcutsa hareketli protez (takma diş) veya implantlar en iyi seçenek olabilir. Bununla birlikte, çene kemiği inceyse, implant uygulaması için kemik grefti (kemik tozu) uygulaması gerekli olabilir.

Genel ağız muayenesi sonrasında size uygun, ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek protetik tedavi seçenekleri sunulur. Tedavi seçenekleri değerlendirilirken hasta tarafından dikkate alınması gereken en önemli faktörler tedavi maliyeti, süresi ve tedavi sonundaki gerçekçi beklentilerdir. Çoğu vakada implant, eksik dişlerin tedavisinde en ideal yöntemi oluşturur. Ancak, bir implantın tedavi süresi ve maliyeti hasta tarafından göz önünde bulundurulmalıdır.

Protez Diş Tedavisi Fiyatı

Tedavi ücretinin belirlenmesi için öncelikli olarak muayene edilmeniz gerekmektedir. Lütfen muayene randevusu alınız.

İLETİŞİM

Özel Opera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Akpınar Mh. 367.Sokak No:2 EFE PLAZA Kat:5 D:74 Osmangazi/BURSA

0 224 334 11 91

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 9:30 - 18:30

Cumartesi: 10:00 - 15:00

Pazar: Kapalı