Uzm.Dt.Taner Köroğlu

AĞIZ, DİŞ VE ÇENE CERRAHİSİ UZMANI

Hakkımda

EKİBİMİZ

Uzm.Dt.TANER KÖROĞLU

Uzm.Dt.TANER KÖROĞLU

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı
Dt.EZGİ DENİZ YALÇINKAYA

Dt.EZGİ DENİZ YALÇINKAYA

Diş Hekimi
Uzm.Dt.ATA TİMUR

Uzm.Dt.ATA TİMUR

Kanal Tedavisi Uzmanı

HAKKIMDA

Uzm.Dt.Taner Köroğlu lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde tamamladıktan sonra Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Bunun yanında yurtiçi ve yurtdışında Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi ve Oral İmplantoloji konulu pek çok kongre ve sempozyuma katılmıştır. 2012 yılında dünyanın önde gelen implant kuruluşlarından ITI (International Team For Implantology)’ın Bern Üniversitesi’nde (İsviçre) gerçekleştirilen eğitimlerine katılmıştır. İngiltere’de Coventry Üniversite Hastanesi Cerrahi Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen Kranio-Çene-Yüz Cerrahi Uygulamaları Workshop’unu başarıyla tamamlamıştır. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Kemal Köroğlu ve Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Fatma Köroğlu'nun 2 oğlundan biridir. Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Taner Köroğlu, Bursa'da Özel Opera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği'nde, Endodonti Uzmanı (Kanal Tedavisi Uzmanı) Ata Timur ve Diş Hekimi Ezgi Deniz Yalçınkaya ile birlikte hastalarına hizmet vermektedir.

GENEL DİŞ TEDAVİLERİ

Kliniğimizde yapılan genel diş tedavileri aşağıda sıralanmıştır. Detaylı bilgi için resmi tıklayabilirsiniz.

CERRAHİ TEDAVİLER

Kliniğimizde yapılan başlıca cerrahi tedaviler aşağıda sıralanmıştır. Detaylı bilgi için resmi tıklayabilirsiniz.

Diş Çürüğü Tedavisi - Bursa Diş Hekimi

Diş Çürüğü Tedavisi - Bursa Diş Hekimi

Diş çürüğü, okul çocuklarının ve yetişkinlerin büyük çoğunluğunu etkileyen büyük bir ağız sağlığı sorunudur. Diş çürüğü; diş yüzeyinde bulunan fissürlerde (oyuklarda) veya dişlerin arasında, görünmeyecek şekilde gizlenen, demineralize (yumuşamış) mine tabakasında başlar. Buradan ilerleyerek, alt tabakada bulunan daha yumuşak ve hassas “dentin” tabakasına yayılır. Zaman içerisinde zayıflayan mine tabakası, boşluk oluşturacak şekilde çöker ve diş aşamalı olarak tahrip olur. Diş etlerinde çekilme olan hastalarda, diş çürüğü kök yüzeyinden de başlayabilir. Diş çürüğünün ana tedavisi çürüğün temizlenmesi ve kaybedilen dokunun bir dolgu materyali ile doldurulmasıdır. Ancak tedavi öncesinde alınan radyografiler ile diş çürüğünün derecesi değerlendirilir.

Kök Kanal Tedavisi - Bursa Diş Hekimi

Diş Kök Kanal Tedavisi - Bursa Diş Hekimi

Kök kanal tedavisi diş ağrısını gidermek ve dişlerinizi kurtarmak için genellikle basit bir işlemdir. Bir dişin köklerinde iltihap veya enfeksiyon olduğunda hastalar tipik olarak kanal tedavisine ihtiyaç duyarlar. Kök kanal tedavisi sırasında, dişin pulpası (siniri) çıkartılır, kök kanalları temizlenir, dezenfekte edilir ve şekillendirilir, ardından boşluğu doldurmak için bir dolgu materyali yerleştirilerek kanal tedavisi tamamlanır. Endodontik tedavi, diş kök kanalı içindeki pulpa iltihaplandığı veya enfekte olduğu zaman gereklidir. Enflamasyon veya enfeksiyonun çeşitli nedenleri olabilir: derin diş çürüğü, dişte meydana gelen bir çatlak, dişte herhangi bir kırık veya çürük olmadan dişte meydana gelen travma. Pulpa iltihabı veya enfeksiyonu tedavi edilmezse, ağrıya veya apse oluşumuna yol açabilir.

Diş Eti Tedavisi - Bursa Diş Hekimi

Diş Eti Tedavisi - Bursa Diş Hekimi

Diş eti hastalığı teşhisi konulan hastaların, uygulanan diş eti tedavisi ile tekrar sağlıklı diş etlerine kavuşması mümkündür. Diş eti tedavisi birkaç aşamadan oluşmaktadır. Tedavi sonrasında rutin diş kontrolleri ile diş etlerinin sağlık durumu düzenli olarak kontrol edilmelidir. Hastalar diş eti tedavisine gerekli önemi vermez ve tedaviyi ihmal ederlerse, erken diş kayıpları ile karşılaşma ihtimalleri yüksektir. Diş eti tedaviniz tamamlandıktan sonra rutin diş kontrollerine gitmeniz ve sizin için gerekli ağız bakım yöntemlerini uygulamanız tedavi sonucunun sürekliliği açısından büyük önem taşır. Yapılan tedaviler sonrasında ağız hijyeni hasta tarafından yeterli olarak sağlanmazsa, yapılan tüm tedavilerin boşa gideceği unutulmamalıdır!

Protez Diş Tedavisi - Bursa Diş Kliniği

Protez Diş Tedavisi - Bursa Diş Hekimi

Dişlerin sağlıklı yapısı birçok farklı nedenden dolayı bozulabilir, hatta zamanla diş kayıpları meydana gelebilir. Kaybedilen dişler, yerine kendiliğinden gelemeyeceğinden dolayı diş protezlerine ihtiyaç duyulur. Protetik diş tedavisi, eksik dişlerle ilişkili koşulları, biyouyumlu materyalleri kullanarak düzeltmeyi ve hastaların çiğneme fonksiyonlarını kazandırmayı hedefler. Bu hedef doğrultusunda hastaların genel ağız muayeneleri yapıldıktan sonra detaylı bir tedavi planlaması yapılır. Size uygun protez önerilmeden önce eksik diş sayısı, kalan dişlerin durumu ve çene kemiğinin kalınlığı göz önünde bulundurulan bazı hususlardır. Sadece bir veya iki diş eksikse sabit köprü protez (Porselen diş kaplama) veya implant etkili bir çözüm olabilir. Ağız içerisinde geniş dişsiz boşluklar mevcutsa hareketli protez (takma diş) veya implantlar en iyi seçenek olabilir. Bununla birlikte, çene kemiği inceyse, implant uygulaması için kemik grefti (kemik tozu) uygulaması gerekli olabilir.

Gülüş Tasarımı - Bursa Diş Kliniği

Gülüş Tasarımı - Bursa Diş Hekimi

Bir insanın, duygularını ve karakterini ifade eden gülümseme; topluma adapte olma konusunda insanın kendine olan özgüvenini belirler. Gülüş tasarımında amaç; dişlerin, dokuların, kasların, iskelet yapılarının ve eklemlerin hepsinin uyum içinde işlev gördüğü istikrarlı bir çiğneme sistemi geliştirmektir. Gülüş tasarımı yapılırken, hastanın genel diş tedavisinin de sürece dahil edilmesi büyük önem taşır. Başarılı, sağlıklı ve işlevsel bir sonuç elde etmek için, kaslar, kemikler, eklemler, diş eti dokuları ve oklüzyon arasındaki tüm ilişkinin anlaşılması gerekir. Gülüş tasarımı birçok tedaviyi içinde barındırır; Diş beyazlatma, diş eti estetiği, kompozit diş dolguları, zirkonyum veya porselen kaplama, lamina porselen tedavisi, dental implant, dudak konturlarının şekillendirilmesi, ortodontik tedavi.

Diş Beyazlatma - Bursa Diş Kliniği

Diş Beyazlatma - Bursa Diş Hekimi

Son yıllarda, diş beyazlatma en popüler estetik diş tedavilerinden biri haline gelmiştir. Diş beyazlatma, hem diş hekimi tarafından uygulanan hem de evde uygulanan diş beyazlatma ürünleri ile sağlanabilir. Mevcut diş beyazlatma malzemeleri temel olarak ya hidrojen peroksit ya da karbamid peroksit esaslı ürünlerdir. Her ikisi de dişlerin doğal rengini değiştirebilir, ancak güvenlik ve etkinlik açısından farklı özelliklere sahiptirler. Genel olarak bakıldığında, diş hekimi kliniklerinde uygulanan beyazlatma yöntemleri de, diş hekimi tarafından reçete edilen ev tipi beyazlatma yöntemleride hastalar için tatmin edici sonuçlar verir. Ancak beyazlatma tedavisinin sonuçları diş üzerinde mevcut lekelerin tipine, hastanın yaşına, beyazlatma ürünündeki aktif maddenin konsantrasyonuna ve tedavi süresine bağlı olarak değişebilir. Bununla birlikte, diş beyazlatma ürünlerinin yanlış kullanımı ve ağız sağlığı problemleri olan hastalara kontrolsüz diş beyazlatma tedavisi uygulanması, hastanın dişlerinde kalıcı hasarlar meydana getirebilir.

Porselen Diş Kaplama - Bursa Diş Polikliniği

Porselen Diş Kaplama - Bursa Diş Polikliniği

Dental kuronlar (kaplama diş); diş çürüğü veya travma nedeniyle hasar görmüş dişleri onarmak, implant üzerine diş yüklemek veya mevcut dişlerinde ileri düzey şekil bozukluğu olan hastalarda estetik bir görünüm elde etmek için kullanılır. Dişin ön yüzeyine uygulanan porselen laminalardan ziyade dişin şeklinin tamamen değiştirilmesi için kullanılırlar. Mevcut dişler birbirine bağlanarak dişler arasındaki boşluklar kapatılır. Dental kuronlar, doğal dişler gibi ışığı yansıtacak şekilde estetik olarak üretilir; çevresindeki dişlerin şeklini, rengini ve boyutunu taklit eder. Zirkonyum destekli porselen kaplama dişler oldukça dayanıklı ve estetik ürünlerdir. Dış yapısında doğal diş benzeri görünüm sağlayan porselen ve alt yapısında kaplama dişe dayanıklılık sağlayan doğal diş benzeri beyaz renge sahip zirkonyum vardır. Bazı vakalarda, zirkonyum alt yapının üzerine porselen konulmasına gerek kalmadan kaplama diş tedavisi tercih edilebilir.

Porselen Lamina Tedavisi - Bursa Diş Polikliniği

Porselen Lamina Tedavisi - Bursa Diş Polikliniği

Diş tedavisi sırasında hastaların en büyük isteklerinden biri, minimal hasara neden olan tedaviler ile gülüşlerinin sağlıklı ve estetik dönüşümüdür. Bu bağlamda, göze takılan kontakt lenslere benzer porselen lamina tedavisi uygulanmaktadır. Porselen laminalar ince seramik parçalarından oluşan, ancak mükemmel optik özellikler sunan materyallerdir. Minimal diş kesimi gerektirdiği hatta bazen hiç gerektirmediği için en konservatif tedavilerden biri olarak kabul edilir. Kalınlıkları 0,2 ila 0,5 mm arasında değişen porselen laminalar doğal dişler ile uyum sağlayan mükemmel bir renk kararlılığına sahiptir. Ayrıca ağız içerisindeki dokular ile biyouyumluluğa sahip uzun ömürlü bir tedavi yöntemidir.

Ağız Kokusu Tedavisi - Bursa Diş Polikliniği

Ağız Kokusu Tedavisi - Bursa Diş Polikliniği

Ağız kokusu (halitosis), yaşamımızdaki birçok alanı etkileyebilecek olumsuz bir durumdur. Ağız kokusunun nedeni sadece yemeklerde yediklerinizden daha fazlası olabilir. Diş eti, diş ve dil temizliği alışkanlıklarınızın optimal olduğunu düşünüyorsanız, ancak hala kötü ağız kokusu hakkında endişe duyuyorsanız, bir diş hekimine müracaat etmenizde fayda vardır. Ağız kokunuzun nedenine bağlı olarak tedavi değişebilir. Genellikle, ağız kokusu tedavisinde ilk hedef ağız içi kaynaklı nedenlerin ekarte edilmesi ve hastanın iyi bir ağız hijyenine sahip olmasını sağlamaktır. Hastanın dişeti tedavisi yapılır, derin diş çürükleri temizlenir, kötü uyumlu protez veya protezlerde gerekli düzenlemeler yapılır, ağız içerisinde bulunan mukozal lezyonlar tedavi edilir. Hastaya ağız hijyenini nasıl sağlayacağı ile ilgili eğitim verilir ve ağız gargaraları önerilir. Dişlerinizi günde iki kez fırçalamanın yanı sıra dişlerinizin arasını ara yüz fırçaları veya diş ipi ile temizlemeniz ağız hijyenini sağlamada büyük önem taşır.

Yirmilik Diş Çekimi - Bursa

Yirmilik Diş Çekimi - Bursa Diş Kliniği

Gömülü dişler genellikle hiçbir belirti vermezler ve bu yüzden az sayıda hasta diş hekimine müracaat ederek bu dişlerin tedavisini ister. Gömülü dişler çoğunlukla hastalar diş hekimine rutin kontroller için müracaat ettiğinde, ortodonti tedavisine başladığında veya farklı bir diş şikayetiyle diş hekimine müracaat ettiğinde alınan panoramik filmler aracılığıyla saptanır. Diş hekimlerinin, hastaların büyük çoğunluğunda mevcut olan gömülü dişlerin erken teşhisinin önemi konusunda ve olası zararlarının önlenmesi için müdahale etmenin gerekliliği hakkında hastayı bilgilendirmesi büyük önem taşır. En sık gömülü kalan dişler yirmilik dişler, üst çene kanin dişleri, alt çene küçük azı dişleri ve üst çene kesici dişlerdir. Bursa'da Çene Cerrahı Uzmanı Uzm.Dt.Taner Köroğlu gömülü diş çekimlerini Özel Opera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği'nde gerçekleştirmektedir.

Kanal Tedavisi Sonrası Cerrahi Tedavi - Bursa

Kanal Tedavisi Sonrası Cerrahi Tedavi - Bursa Diş Kliniği

Kök ucu rezeksiyonu (apikal kök rezeksiyonu) endodontide önemli bir tedavi seçeneğidir. Dişe yapılan kök kanal tedavisi kök kanal sisteminin karmaşıklığı veya işlemsel hatalar nedeniyle başarısız olabilir. Yapılan kanal tedavisi sonrası başarısızlık gelişmişse veya diş kök ucunda gelişen enfeksiyon kontrol altına alınamamışsa kök ucu rezeksiyonu, dişin ağızda tutulabilmesi için alternatif bir tedavi seçeneğidir. Diş kök kanal sisteminde bakteriyel enfeksiyonun tekrarlaması, diş kanal tedavisinden sonra başarısızlığın ana nedenlerinden biridir. Bu yüzden kanal tedavisi yapılmış bir dişte tekrarlayan enfeksiyonlarda dişin ağızda kalması isteniyorsa ya kanal tedavisi tekrarlanır; ya kök ucu rezeksiyonu yapılarak dişin kök ucundan tıkama sağlanır; ya da hem kanal tedavisi hem kök ucu rezeksiyonu birlikte uygulanır. Bursa’da Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı olarak hizmet veren Uzm. Dt. Taner Köroğlu Bursa’da diş kök ucu rezeksiyonu (apikal kök rezeksiyonu) uygulamalarını Özel Opera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde yapmaktadır.

İmplant Tedavisi - Bursa

İmplant Tedavisi - Bursa Diş Kliniği

Diş implantları, diş protezi için öngörülebilir, etkili ve güvenilir bir yöntem sunarken, doğal diş yapısını da en iyi taklit eden tedavi uygulamalarındandır. Diş implantları tamamen dişsiz ve kısmi dişsiz hastalara da doğal dişler ile sahip oldukları fonksiyon ve estetiği sağlar. Diş implantları hastalara normal çiğneme işlevini geri kazandırmasının yanında; hastaların estetiğini, konuşma rahatlığını ve gülüşünü kazanmalarını sağlar. Orofasiyal ağrısı olan hastalarda ağrılı semptomları çözebilir, yüz estetiğini ve görünümünü iyileştirebilir. Dişsiz hastaların yapılan diş implantları sonrasında kendilerine daha yüksek öz saygı ve refah duygusu kazandıkları aşikardır. İmplantların diş tedavisinde kullanılmasının yanı sıra çene yüz bölgesinde defekti olan hastalarda da kulak, burun, göz ve diğer maksillofasiyal defektlerin yerini almak için klinik uygulamaları mevcuttur. Ayrıca konjenital, travmatik ve gelişimsel oral kusurlarda implant uygulamaları ile tedavi edilebilir. Özetle implant uygulamasının geniş bir klinik uygulaması mevcuttur. Bursa’da Çene Cerrahı Uzmanı olarak hizmet veren Uzm. Dt. Taner Köroğlu Bursa’da diş implant uygulamalarını Özel Opera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde yapmaktadır.

Tam Dişsiz Hastaların Tedavisi - Bursa

Tam Dişsiz Hastaların Tedavisi - Bursa Diş Polikliniği

Tam dişsiz hastaların rehabilitasyonu hem fonksiyonel hem de estetik açıdan büyük önem taşır. Tam dişsiz hastalara hareketli protez, implant destekli hareketli protez veya implant destekli sabit protez tedavileri yapılabilir.İmplant tedavisi ile sabit diş planlanıyorsa ve cerrahi işlem sırasında implantlarda yeterli sıkışma değeri alınırsa implantların üstüne aynı gün sabit geçici diş yapılabilmekte ve implantların iyileşme sürecinde hastalar sabit diş protezini kullanmaya başlayabilirler. Ancak tam dişsiz hastalara yapılan tüm tedavilerde belirli engeller ve sınırlar ile karşı karşıya kalınabilir. Bursa’da Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı olarak hizmet veren Uzm. Dt. Taner Köroğlu Bursa’da tam dişsiz hastalara implant uygulamalarını Özel Opera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde yapmaktadır.

İmplant Tedavisi İçin Yetersiz Kemiklerde Hazırlık - Bursa

İmplant Tedavisi İçin Yetersiz Kemiklerde Hazırlık - Bursa Diş Polikliniği

Kemik yetersizliği dişsiz bölgeye implant uygulanmasına en büyük engellerden birini oluşturur. Erken diş kaybı, üst çene sinüs pnömatizasyonu, diş eti hastalığı, çene kemiğine ve yüz bölgesine alınan travma, çene kemiğinde mevcut diş kaynaklı kistler ve tümörler, ağız içerisinde mevcut patolojik lezyonlar gibi çeşitli travmatik olaylar implant uygulaması yapılacak olan ALVEOLAR KEMİKTE kayıplara neden olur. Kemik greft (bilinen tabiriyle kemik tozu) uygulaması ve bariyer membran kullanılarak yapılan yönlendirilmiş doku rejenerasyonu, dental implant tedavisinde alveoler kemiği yeniden oluşturmak için kullanılan birincil cerrahi tekniktir. Bursa’da Çene Cerrahı Uzmanı olarak hizmet veren Uzm. Dt. Taner Köroğlu Bursa’da yetersiz kemiklerde implant planlanan hastalarda kemik greft uygulamasını (kemik tozu uygulamasını - kemik ogmentasyonu işlemini) Özel Opera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde yapmaktadır.

Genel Anestezi İle Diş Tedavisi - Bursa

Genel Anestezi İle Diş Tedavisi - Bursa Diş Polikliniği

Genel anestezi ve sedasyon uygulaması; diş tedavisine ihtiyaç duyan, ancak uyumlu olmayan hastalar için uygulanan en yaygın yöntemlerdendir. Özel ihtiyacı olan bireyler, öğürme refleksi ve diş hekimi koltuğu korkusu olan hastalar veya ileri cerrahi işlem planlanan hastalarda diş tedavilerinin genel anestezi veya sedasyon altında yapılması hem hasta için daha rahat olmakta, hem de hekim tedavisinin gerektirdiği uygulamaları daha rahat bir şekilde hastaya uygulayabilmektedir. Bursa’da Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı olarak hizmet veren Uzm. Dt. Taner Köroğlu Bursa’da genel anestezi altında diş çekimini, genel anestezi altında gömülü diş çekimini, genel anestezi altında implant tedavisini ve diğer cerrahi işlem uygulamalarını Özel Opera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde planlamakta ve yataklı servisi olan özel hastanelerde genel anestezi altında diş tedavilerini uygulamaktadır.

Diş Protezi Öncesi Cerrahi Uygulamalar - Bursa

Diş Protezi Öncesi Cerrahi Uygulamalar - Bursa Diş Kliniği

Doğal dişler ağız içerisinde mevcut olduğunda, ağız içerisindeki yumuşak doku ataçmanları (frenulumlar vb.), sulkus derinliği, kemik çıkıntıları (ekzositoz, torus vb.) genelde hastaya ve dişlere bir problem oluşturmamaktadır. Ancak diş kayıpları sonrasında bu bölgelere uygun protez yapımında bu yapılar engel oluşturmaya başlar. Hastalara protez yapımında amaç, diş ve yüz estetiği ile birlikte en iyi çiğneme fonksiyonunu kazandırmaktır. Protez öncesi cerrahi uygulamalarda amaç, protezin yerleştirilmesi için en uygun destek yapıları oluşturmaktır. Bursa’da Çene Cerrahı olarak hizmet veren Uzm. Dt. Taner Köroğlu Bursa’da diş protezi planlanan hastalarda protez öncesi cerrahi uygulamaları Özel Opera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde yapmaktadır.

Yumuşak Doku Cerrahisi ve Lazer Tedavisi - Bursa

Yumuşak Doku Cerrahisi ve Lazer Tedavisi - Bursa Diş Kliniği

Ağız boşluğu içerisinde yer alan yanak, damak, dil, dudak gibi yumuşak dokulara yapılan cerrahi müdahaleleri kapsar. Bu işlemler lazer cihazı ile de yapılabilmektedir. Lazer cihazı, çene cerrahının; biyopsi alma, yumuşak doku kesisi, kanama kontrolü ve biyostimulasyon (doku iyileşmesini uyarmak) gibi ağız içi cerrahi prosedürleri gerçekleştirmesini sağlar.Bursa’da Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı olarak hizmet veren Uzm. Dt. Taner Köroğlu Bursa’da yumuşak doku cerrahisi uygulamalarını Özel Opera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde yapmaktadır.

Çene Kistleri ve Tümörleri Tedavisi - Bursa

Çene Kistleri ve Tümörleri Tedavisi - Bursa Diş Kliniği

Diş hekimleri, ağız bölgesinde ve alınan çene radyografilerinde çeşitli patolojik ve patolojik olmayan durumlar ile karşılaşabilir. Hastaların bir kısmında bu anormallikler ile ilgili şikayet mevcut iken, bir kısmında hiçbir şikayet yoktur. Ancak bu anormallikler çene cerrahları tarafından mutlaka değerlendirilmelidir. Bursa’da Çene Cerrahı Uzmanı olarak hizmet veren Uzm. Dt. Taner Köroğlu Bursa’da çene kistleri ve tümörlerinin tedavisini Özel Opera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde yapmaktadır.

Çene Eklemi ve Çene Ağrısı Tedavisi - Bursa

Çene Eklemi ve Çene Ağrısı Tedavisi - Bursa Diş Polikliniği

Temporomandibular eklem (Çene eklemi) bozuklukları genelde çene hareketlerinde anormallik ve kısıtlılık, kulak önünde çene eklemi gürültüsü, kulak önüne dokunmada hassasiyet gibi belirtilerle kendini gösterir. Yapılan araştırmalar yetişkin nüfusunun %40’ı ile %75’i arasında temporomandibular eklem işlev bozukluğu olduğunu ve bu popülasyonun %3 ile %7 arasının tavsiye ve tedaviye ihtitiyaç duyduğunu göstermiştir. Çene eklemi rahatsızlıkları, kadınlarda erkeklere göre daha sık görülmektedir. Birçok hastada çene eklemi şikayetleri kendini sınırlar ve ara ara kendini göstererek kendiliğinden ortadan kaybolur. Ancak çene cerrahına tedavi amacıyla başvuran hastalarda bu sürecin yönetiminde hastanın daha az acı çekmesi ve çene hareketi kısıtlılığının bir an önce giderilmesi hedeflenir. Bursa’da Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı olarak hizmet veren Uzm. Dt. Taner Köroğlu Bursa’da çene eklemi rahatsızlıklarının tedavisini Özel Opera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde yapmaktadır.

Çene Kırıkları Tedavisi - Bursa

Çene Kırıkları Tedavisi - Bursa Diş Polikliniği

Çene ve yüz bölgesine alınan travmalar yumuşak doku yaralanmalarından, diş hasarı ve kemik kırıklarına kadar birçok farklı durumla sonuçlanabilir ve travma tedavisi uygun şekilde ele alınmadığında hastanın hayatını tehdit edici etkiler ile karşı karşıya kalınabilir. Ayrıca çene travmaları erken tedavi edilmediğinde, yüz bölgesinde kalıcı şekil bozuklukları ve fonksiyon kayıpları meydana gelebilir. Çene travmaları sonucu meydana gelen yaralanmalar en kısa sürede tedavi edilmelidir. Bursa’da Çene Cerrahı Uzmanı olarak hizmet veren Uzm. Dt. Taner Köroğlu Bursa’da çene travmalarının yönetimini Özel Opera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde yapmaktadır.

Ortognatik Cerrahi - Bursa

Ortognatik Cerrahi - Bursa Diş Polikliniği

Ortognatik cerrahi; üst çenenin, alt çenenin ve çene ucunun cerrahi operasyonla yeniden konumlandırılması işlemidir. İskeletsel büyüme ve gelişimini tamamlamış hastalarda uygulanan ortodonti tedavisinde, istenilen çene kapanış ilişkisi ve yüz hatları tek başına tel tedavisi ile elde edilemediğinde tercih edilir. Ortognatik cerrahi tedavi, iskeletsel çene deformitesilerinin düzeltilmesine yardımcı olur. Ortognatik cerrahi tedavisi, ortodontist ve çene cerrahi uzmanının birlikte yürüttüğü ve planladığı ortodonti tedavisinin bir aşamasını oluşturur. Bursa’da Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı olarak hizmet veren Uzm. Dt. Taner Köroğlu Bursa’da ortognatik cerrahi tedavi sürecini Özel Opera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde yönetmektedir.

İLETİŞİM

Özel Opera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Akpınar Mh. 367.Sokak No:2 EFE PLAZA Kat:5 D:74 Osmangazi/BURSA

0 224 334 11 91

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 9:30 - 18:30

Cumartesi: 10:00 - 15:00

Pazar: Kapalı

Tıkla - Ara