İmplant Çevresi Yumuşak Doku Cerrahisi

Dental implant uygulamasının ana nedenleri hastaya estetik ve fonksiyon kazandırmaktır. Hastaya estetik ve fonksiyon kazandırırken, eksik olan yumuşak ve sert doku mimarisinin yeniden oluşturulması, tedavi başarısında büyük önem taşır. İmplant cerrahisinin başarısı yalnız implantın osseointegrasyonu ile değil, fonksiyonel yük altında uzun vadede stabil kalması ve kabul edilebilir bir estetik sonuç sağlaması ile değerlendirilir.

İmplant çevresi yumuşak doku miktarı ve kalitesi implantın uzun süreli sağkalımında büyük önem taşır. Yumuşak doku, implantın stabilitesini arttırır ve peri-implantitis insidansını azaltır. Özellikle estetik bölgelerde yeterli yumuşak doku kalınlığı optimal estetik sonucu sağlamak için sıklıkla gereklidir.

Yumuşak doku yetersizliğinde, implant bölgesine serbest dişeti grefti veya bağ dokusu grefti uygulaması yapılır. Bu greftler genellikle hastanın damak bölgesinden elde edilir. Yumuşak doku greft uygulaması kemik greftlemesinden önce, kemik greftlemesinden sonra, implant yerleştirme sırasında veya implant üstü iyileşme başlığı yerleştirilirken yapılabilir.

İLETİŞİM

Özel Opera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Akpınar Mh. 367.Sokak No:2 EFE PLAZA Kat:5 D:74 Osmangazi/BURSA

0 224 334 11 91

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 9:30 - 18:30

Cumartesi: 10:00 - 15:00

Pazar: Kapalı