İmplant Destekli Hareketli Diş Protez Tedavisi

İmplant destekli hareketli protezler, implant destekli sabit protezlere göre maliyet açısından daha avantajlı olmakla birlikte, fonksiyonel ve estetik açıdan hastaya tatmin edici sonuçlar vermektedir. İmplant destekli hareketli protezlerde protezin ağız içindeki tutuculuğunun artmasının yanında üst çenede damak tarafında daha az yer kaplaması (özellikle hareketli diş protez kullanan hastalarda öğürme refleksinde belirgin azalma); alt çenede daha stabil bir protez sağlanması hastaların yüksek memnuniyeti ve çiğneme kabiliyeti ile sonuçlanır.

İmplant destekli hareketli protezlerin uzun süreli başarısında implant destekli sabit protezlerde olduğu gibi hastanın yeterli ve uygun ağız bakım yöntemlerini uygulaması büyük önem taşır ve hareketli protezlerde ağız bakımı sabit protezlere göre hasta tarafından daha kolay sağlanabilmektedir.

İmplant destekli hareketli protez planlaması yapılan hastalarda implant uygulaması için kemik kalitesi, çenenin kavsi, çenenin genişliği, protez tutuculuğu için kullanılacak parçalar implant sayısını belirleyen en önemli parametrelerdir. Alt çenede genelde 2 - 4 adet implant ile hareketli protez uygulaması yapılırken üst çenede 4 - 6 adet implant ile hareketli protez uygulaması yapılabilir.

Hastalar tarafından implant destekli hareketli protez kullanımında yeterli memnuniyet olmadığı takdirde, yeterli kemik mevcut ise ilave implant uygulamaları yapılarak hastaların her zaman implant destekli sabit proteze geçme şansı mevcuttur.

İLETİŞİM

Özel Opera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Akpınar Mh. 367.Sokak No:2 EFE PLAZA Kat:5 D:74 Osmangazi/BURSA

0 224 334 11 91

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 9:30 - 18:30

Cumartesi: 10:00 - 15:00

Pazar: Kapalı